Zegarki marki Gino Rossi to obecnie jedne z najlepiej rozpoznawalnych i sprzedających się zegarków w Polsce. Cechuje je bogaty wachlarz  wzorów oraz wysoka jakość użytych materiałów.

Posiadają trwały i niezawodny mechanizm (Miyota, Isa) zapewniający wieloletnią żywotność. Zegarki są produkowane z wykorzystaniem nowoczesnej technologii IPS/IPG/ IP black (ION PLATING). Jest to jonowa metoda nakładania powłoki zegarka, zapewniająca stabilny srebrny (złoty, czarny) kolor oraz dużą odporność na ścieranie. Ponieważ metoda ta nie wykorzystuje niklu, zegarki powlekane przy jej zastosowaniu są antyalergiczne i nie uczulają.

Obecnie w ofercie znajduje się ponad 1000 wzorów zegarków w tym również zegarki stalowe z serii Gino Rossi Premium. Każdego miesiąca projektanci firmy tworzą kilkadziesiąt nowych wzorów zegarków.  Zegarki z kolekcji Gino Rossi sygnowane logiem G. Rossi wyróżniają się minimalistycznym designem i bogatą paletą barw.

Powyższe cechy sprawiły, że zegarki Gino Rossi zyskały uznanie wśród wielu odbiorców w Polsce, a także w Europie i na świecie.